TIPY NA VÝLETY

Co byste neměli vynechat při pobytu v Josefově Dolu:

 

Vodopády Jedlový důl

Přírodní rezervace Jedlový důl o rozloze 12 ha se nachází v údolí říčky Jedlové mezi Josefodolským a Mariánskohorským hřebenem Jizerských hor.
Nachází se zde ojedinělá mozaika původních lesních porostů smrku, buku a jedle. Údolím protéká potok s mnoha překrásnými peřejemi a vodopády v severní části rezervace. Kolem vodopádů prochází modrá turistická značka vedoucí z městečka Josefův důl. Přes oblast Jedlového dolu a kolem vodopádů byla vyznačena naučná stezka. Je 2 km dlouhá, vede krásným sevřeným údolím říčky Jedlová. Na 9 zastaveních seznamuje s přírodními hodnotami rezervace – zbytky původních přirozených jedlobukových porostů s významnými rostlinnými a živočišnými druhy, skalními útvary a vodopády.


Turistická mapa

Rozhledna Bramberk

Kamenná rozhledna stojí na kopci Krásný – Bramberském hřebeni – od roku 1912. Pyšní se výškou 21. Metrů. Přes kopec Krásný vedou turistické trasy a cyklotrasy, které jsou ideální pro pěší turistiku, kola, běžky a výlety pro rodiny nebo školní výlety. Rozhledna je otevřena pouze v určité měsíce v roce, ale je možné si předem zavolat na radnici Lučan nad Nisou a zkusit domluvit otevření rozhledny mimo její „úřední hodiny“. Tato možnost platí pro větší skupiny nebo školní výlety. V Horním Maxově se dá příjemně a levně najíst a s trochou štěstí sehnat turistickou známku. Otevírací doba si pro jistotu ověřte na stránkách www.lucany.cz nebo na tel.: 488 881 819


Turistická mapa